Jazyk: English
Jazyk:
Ovocné stromčeky a kríky

Broskyňa €/ks /rôzne odrody/

Broskyňa €/ks /rôzne odrody/

8,38 €

Dostupnosť: Skladom

SKU: 265*8

ll

* Povinné pole

Popis

Detaily

Cresthaven - ovocie dozrieva rovnomerne začiatkom septembra. Plody sú z väčšej časti prekryté atraktívnym karmínovočerveným sfarbením a majú lahodnú, sladkú a aromatickú chuť. Kôstka sa dobre oddeľuje od dužiny. Je nenáročnosť na stanovište, vhodná je aj do vyšších polôh, je mrazuodolná a vyznačuje sa bohatou úrodnosťou vysokej kvality a vysokým stupňom samoopelenia.

 

Fairhaven - ovocie dozrieva v druhej polovici augusta, plody sú žltej farby, na slnkom osvetlenej strane s karmínovočerveným líčkom, od kôstky sa oddeľuje dobre. Dužina je žltá až oranžová, v okolí kôstky až červenkastá, pevná s výraznou aromatickou chuťou. Je vhodná do všetkých oblastí pestovania broskýň, vyžaduje si však výživné a primerane vlhké pôdy.

 

Flamingo - plody sú žltej farby, na slnečnej strane s červeným líčkom, sú vhodné na priamy konzum aj na ďalšie spracovanie, dužina je žltá, stredne tuhá, rozplývavá, šťavnatá, sladkej chuti. Je odroda vhodná aj do vyšších polôh a má skorú, pravidelnú a bohatú rodivosť. Táto odroda sa využíva aj na veľkoprodukčné pestovanie v sadoch.

 

Redhaven - najpestovanejšia štandardná odroda. Má stredne veľké až veľké plody, dužina je žltá, dobre oddeliteľná od kôstky. Je pomerne odolná voči chladu. Plody sú vysokej kvality. Patrí medzi najchutnejšie broskyne. Dozrieva okolo 25. júla. Broskyne neznášajú zatrávnenie okolo ich kmienka, preto je potrebné pôdu okolo nich pravidelne kypriť alebo porýľovať.

 

Suncrest - plody dozrievajú začiatkom septembra. Sú stredne veľké až veľké, z väčšej časti karmínovočervenej farby, sú výborné na priamy konzum a na spracovanie. Žltá dužina sa dobre oddeľuje od kôstky, je lahodnej, sladkej, aromatickej chuti. Je nenáročná na stanovište, na kvalitnejších pôdach však dosahuje vyššie úrody. Je značne odolná voči chorobám.