Jazyk: English
Jazyk:
Ovocné stromčeky a kríky

Čerešňa  stĺpovitá €/ks /rôzne odrody/

Čerešňa stĺpovitá €/ks /rôzne odrody/

9,90 €

Dostupnosť: Nie je na sklade

SKU: 25/850000

ll

Popis

Detaily

Karešová - dozrieva koncom druhého čerešňového týždňa podľa oblasti. Plody srdcovitého tvaru sú stredne veľké až veľké s tmavočervenou, mäkkou, šťavnatou dužinou sladkej chuti. Šťava silno farbí. Táto odroda vyžaduje teplejšie oblasti, je odolná proti monilióze a nie je napádaná vrtivkou. Patrí k najúrodnejším stredne skorým odrodám.

 

Kordia - dozrieva v piatom až šiestom čerešňovom týždni. Plody sú veľké, srdcovitého tvaru s pevnou, šťavnatou, karmínovočervenou dužinou sladkej, aromatickej chuti. Výhodou tejto odrody je relatívna odolnosť praskania plodov za daždivého počasia. Najlepšie sa darí v teplejších oblastiach a jej prednosťou je skorá a vysoká rodivosť.

 

Lapins - plody sú veľké, lesklé, vhodné na priamy konzum a aj spracovanie. Dozrievajú v 6.-7. čerešňovom týždni. Patrí medzi najkvalitnejšie samoopelivé odrody, má veľmi skorý nástup do rodivosti, úrody sú pravidelné a vysoké. Je vhodná na pestovanie aj vo vyšších polohách. Opeľuje nielen seba, ale aj iné čerešne v blízkosti.

 

Regina - dozrieva v šiestom až siedmom čerešňovom týždni. Plody sú veľké tmavočervené s pevnou, sladkou a aromatickou dužinou. Neskorá doba kvitnutia a teda jej odolnosť voči jarným mrazom. Plody sú odolné voči praskaniu a je málo citlivá na choroby. Veľmi kvalitná chrupka často pestovaná v zahraničí. 

 

Sylvia - veľké, tmavočervené plody sú ozdobou tejto málo vzrastnej čerešne, ktorá je vďaka stĺpovitému tvaru vhodná nielen do malých záhrad ale v nádobe aj na terasy a balkóny. Sylvia patrí medzi neskoré odrody čerešní a jej plody sú vhodné na priamy konzum aj na spracovanie.