Jazyk: English
Jazyk:
Dreviny, kvety, bylinky

CLAPPOVA

Hruška €/ks /rôzne odrody/

4,86 €

Dostupnosť: Skladom

SKU: 2368

ll

* Povinné pole

Popis

Detaily

Boscova fľaška - rodí stredne veľké až veľké tmavožlté hrušky s hnedastou červeno-žltkastou pokožkou a dlhým kŕčikom tvaru tekvice. Tieto hrušky sú lahodné, aromatické, štavnaté s jemnou štruktúrou a bielou dužinou. Majú bohatú, jemne sladkokyslú chuť a sú vynikajúce na priamy konzum, zaváranie aj na sušenie. Stromy sú veľké, vzpriamené. Rastú pomaly a kvitnú neskoro, no zároveň rodia veľmi bohato a spoľahlivo. Plody dozrievajú koncom septembra až začiatkom októbra.

 

Clappova - letná odroda žltozelenej farby s červeným líčkom a šťavnatou, maslovou dužinou. Zberá sa v polovici augusta a konzumne je zrelá od polovice septembra. Plody sú stredne veľké až veľké, mimoriadne chutné, mierne aromatické a po rozkrojení nezhnednú. Je vhodná na priamu konzumáciu, ako aj na výrobu destilátov. Chrastavitosťou trpí málo, škodcovia sa vyskytujú zriedka a je menej náročná na klimatické podmienky.

 

Decora - neskorá, mimoriadne veľké, červenkasté plody kužeľovitého tvaru. Príjemne sladké, osviežujúce ovocie môžete skladovať až do polovice decembra. Dozrieva na prelome septembra a októbra.

 

Gute Luise - stredne veľké, žlto zelené plody vajcovitého (guľato-oválenho) tvaru. Má aj červeno-hnedé sfarbenie na slnečnej strane. Dužina odrody je šťavnatá a chuť sladká, jemne korenistá. Zberáme začiatkom až v strede septembra, konzumne dozrieva koncom septembra, skladovať ju môžeme krátko do januára. Vyžaduje vlhké, vápenaté pôdy, vyhovuje jej pestovanie skôr v južných polohách. Výšku môžete skracovať podľa vlastných požiadaviek a je vhodné upevniť pri výsadbe stromu opornú tyč, pokiaľ strom nezosilnie.

 

Hardyho - plody sú veľké, tupo kuželovitého tvaru, šupka je drsná a suchá, škoricovo hrdzavá a husto bodkovaná. Dužina je biela až žltozelená, šťavnatá, aromatická, s výbornou sladkou korenistou chuťou. Hrušky sa zberajú v druhej polovici septembra, konzumne plody vydržia do novembra. Plody dobre znášajú prepravu. Rodí bohato a pravidelne, je odolná voči vysokým mrazom a je vhodná aj do vyšších chránených oblastí. Chrastavitosťou netrpí.

 

Konferencia - jesenná odroda so žltozelenými, stredne veľkými až veľkými fľaškovými plodmi a sladkou, rozplývavou chuťou. Plody sa zberajú koncom septembra, konzumne dozrievajú v októbri až novembri a skladovateľné sú do februára. Táto odroda je vhodná na priamy konzum, ale aj na konzervárske spracovanie. Dužina je jemná, aromatickej, jemne korenistej chuti. Je najpestovanejšia odroda hrušiek na svete. Rodivosť je veľmi skorá, pravidelná, plody nasadzuje v zhlukoch a je vhodná do všetkých oblastí.

 

Lucasova - plody sa zberajú koncom októbra a skladujú sa do marca až apríla. Dužina je šťavnatá, sladká, rozplývavá, aromatická. Patrí medzi najrozšírenejšie odrody, vyžaduje teplejšie polohy, je odolná proti škodcom a vyznačuje sa bohatou a pravidelnou rodivosťou.

 

Nitra - plody sú veľké, fľaškovitého tvaru, zlatožltej farby, na slnečnej strane s oranžovočerveným líčkom. Dužina je bieložltkastá, rozplývavá, šťavnatá, aromatická, veľmi dobrej chuti. Hrušky dozrievajú v polovici septembra. Rodí bohato a pravidelne, je odolná voči mrazu, chrastavitosťou trpí málo. Možno ju pestovať aj vo vyšších polohách.

 

Williamsova - plody dozrievajú koncom augusta a skladovať sa dajú asi mesiac. Pre lepšie uskladnenie je potrebné zberať ich ešte pred dozretím. Dužina je jemná, sladká, šťavnatá a aromatická. Je ideálna na výrobu alkoholu, vyrába sa z nej typická Vilmoš pálenka. Úrodnosť je skorá a vysoká, je odolná proti chrastavitosti, netrpí škodcami, ale vyžaduje teplejšie a chránené polohy.