Jazyk: English
Jazyk:
Ovocné stromčeky a kríky

Slivka €/ks /rôzne odrody/

Slivka €/ks /rôzne odrody/

8,38 €

Dostupnosť: Skladom

SKU: 25/8

ll

* Povinné pole

Popis

Detaily

Jojoplody sú stredne veľké, elipsovité, šupka je modrá až fialová. Dužina je žltozelená až oranžová, tuhá a stredne šťavnatá. Chuť je sladká, lahodná. Slivky dozrievajú v prvej dekáde septembra a sú vhodné na priamy konzum i ďalšie spracovanie. Táto odroda je samoopelivá, avšak pri zasadení viac druhov sliviek môžete dosiahnúť vzájomným opelením vyššiu úrodu. Vyznačuje sa rýchlym nástupom do rodivosti, vysokou úrodnosťou, je rezistentná voči šárke a odolná voči neskorým jarným mrazom. Na pestovanie je vhodná do stredne teplých pestovateľských oblastí.

 

Presentaplody sú stredne veľké, oválne, tmavomodrej farby. Dužina má v plnej zrelosti žltú až zlatožltú farbu, je pevná, dobre oddeliteľná od kôstky. Chuť je harmonická, slivky dozrievajú v druhej polovici septembra. Je samoopelivá odroda, vyznačuje sa vysokou a pravidelnou rodivosťou, je tolerantná voči šárke. Darí sa jej v teplých pestovateľských oblastiach.

 

Topfirst - plody sú stredne veľké, oválne, fialovomodrej farby. Dužina je žltá s červeným nádychom, šťavnatá, ľahko odlúčiteľná od kôstky. Chuť je slaká a lahodná. Slivky dozrievajú na prelome júna a júla. Vyznačuje sa vysokou a pravidelnou rodivosťou, má vysokú odolnosť voči hubovým a bakteriálnym chorobám, preto ju možno pestovať aj bez chemického postreku.

 

Tophitplody sú veľké, niekedy až extrémne veľké, tmavomodré s fialovým líčkom. Dužina je žltozelená až zlatožltá, pevná, šťavnatá, chuť je sladká. Dužina je dobre oddeliteľná od kôstky. Dozrievajú v druhej polovici septembra. Je to vysoko kvalitná, samoopelivá odroda, no vyššie úrody dosahuje cudzoopelením. Táto odroda sa vyznačuje skorým nástupom do rodivosti, je odolná voči šárke a najlepšie sa jej darí v teplých oblastiach s dostatkom vlahy. Vďaka podpníku St. Julien je vhodná do menších záhrad, pretože vytvára menšiu hustú korunu.

 

Toptaste - Plody sú stredne veľké, tmavomodrej farby. Dužina je žltá, pevná, šťavnatá, chuť je sladká, príjemne aromatická. Táto odroda sa vyznačuje vysokým obsahom cukrov, najvyšším z celého súčasného sortimentu. Je vhodná na priamy konzum, či ďalšie spracovanie, je ideálna na pálenie. Slivky sa zberajú začiatkom septembra. Vyznačuje sa mimoriadne vysokými chuťovými vlastnosťami, skorým nástupom do rodivosti, rodí bohato a pravidelne. Netrpí hubovými chorobami, je odolná voči mrazu a má vysokú odolnosť voči šarke. Je čiastočne samoopelivá. Vďaka podpníku St. Juliane je vhodná aj do menších záhrad, pretože vytvára menšiu hustú korunu.